Zoals velen van u weten, doet onze school dit jaar opnieuw mee met Flevoland Fietst Tegen Kanker. In dit kader hebben wij wederom een benefietdiner georganiseerd, ditmaal op onze eigen school. Samen met onze leerlingen hebben wij een vijfgangendiner verzorgd voor 60 gasten.
In de afgelopen weken hebben de deelnemers extra instructies gekregen over het indekken van tafels, serveren en bedienen van gasten. Deze praktische vaardigheden worden normaal gesproken niet op onze school gegeven, hoewel ik dat persoonlijk graag zou zien. Daarnaast hebben zij tijdens de kooklessen geoefend met het bereiden van de gerechten die tijdens het diner werden geserveerd. Dit was een flinke uitdaging, maar onze leerlingen hebben dit super goed gedaan en kunnen dit.
Om de middenruimte om te toveren tot een restaurant, mochten wij het linnen en servies lenen van mijn collega-docent van het ROC College Almere. Voor de aankleding van het restaurant hebben diverse collega’s materialen gemaakt, zoals tafelbordjes, menukaarten, drankenkaarten, bloemstukken en sfeerverlichting. Dit alles zorgde voor een sfeervol ingericht restaurant.
Op 28 maart was het dan eindelijk zover. Om 10:30 uur begonnen de deelnemers gezamenlijk in de keuken met de voorbereidingen van het menu. Om 14:30 uur werd de groep gesplitst: de ene helft ging met de deelnemende docenten het restaurant gereedmaken, terwijl ik in de keuken bleef met de overige deelnemers. Ik werd daarbij ondersteund door Bob Oudshoorn van het ROC College Almere en onze collega Joost, wiens aanwezigheid zeer werd gewaardeerd door collega’s maar vooral door de leerlingen. Het was een gezellige en productieve boel in de school.
Om 17:00 uur werden onze gasten ontvangen en hebben wij het menu geserveerd. Hoewel niet alles vlekkeloos verliep—zoals het improviseren in de keuken qua afzetruimte, het uitserveren van de drankjes en het correct afruimen van de vaat—liep het geheel als een geoliede machine. We hebben allen maar complimenten ontvangen en onze gasten hebben heerlijk gegeten.
Tijdens dit evenement heb ik onze leerlingen enorm zien groeien in hun samenwerking, sociale vaardigheden, doorzettingsvermogen en vooral in hun zelfvertrouwen. Het was een mooie, lange, zware, intensieve dag, maar één om nooit te vergeten.
Om deze dag mogelijk te maken, hebben wij veel steun gekregen van verschillende sponsoren, docenten, het ROC College Almere en natuurlijk het FFTK-team. Via deze weg wil ik nogmaals iedereen bedanken voor hun inzet om dit mogelijk te maken, maar vooral mijn dank uitspreken naar onze toppers van leerlingen.






